Mazury z psem
Jeśli chcecie wybrać się na wakacje ze swoim psem, wybierzcie Mazury.
Zalesione tereny, z dala od miasta sprzyjają długim wędrówkom i oferują mnóstwo miejsc, w których możecie fajnie spędzać razem czas. Przede wszystkim zapraszamy do naszej Przystani Narie – w naszym ośrodku psy są mile widzianymi gośćmi 🙂
Podróżowanie z psem jest fajne ale warto się do niego przygotować.
O czym musicie pamiętać przed wyjazdem na Mazury?
Zacznijmy od weterynarza i sprawdzenia stanu zdrowia naszego pupila, uzupełnienia szczepień przeciwko wściekliźnie oraz zabezpieczeniem przed kleszczami. Pamiętaj, aby zrobić to odpowiednio wcześnie, bo po szczepieniu przeciwko wściekliźnie należy ograniczyć przez kilkanaście dni kontakt pupila z innymi zwierzętami.
Co zabrać na wakacje z psem?
Przede wszystkim adresówka przypięta do smyczy z imieniem psa i kontaktem właściciela. Do tego długa smycz, obroża, kaganiec i woreczki na odchody. Nie zapominajmy o psiej apteczce, czyli o środku odkażającym, gazikach i bandażach, przyjmowanych aktualnie lekarstwach i suplementach, termometrze, narzędziu do wyciągania kleszczy i awaryjnie, o środku na uspokojenie.
Przybory do pielęgnacji – szczotkę do wyczesywania sierści, szampon i ręcznik.
Książeczka zdrowia na wypadek nieoczekiwanej wizyty w klinice weterynaryjnej.
Jeśli w czasie pobytu musielibyście odwiedzić weterynarza, nieopdal naszego ośrodka znajdziecie 3 przychodnie dla zwierząt.
Najbliższe gabinety weterynaryjne (w Morągu):
Gabinet Weterynaryjny Pupil, ul. Kujawska 8/2, 14-300 Morąg tel.: 692 532 294
Inwet s.c. Przychodnia weterynaryjna ul. Wróblewskiego 18, 14-300 Morąg
Tel.: 89 757 44 21
Przychodnia weterynaryjna Belvet ul. Dębowa 9, 14-300 Morąg tel.: 885 887 444
Podróż na Mazury – jak przygotować psa?
Podczas jazdy niezbędne są miski na wodę i karmę, którą lubi nasz zwierzak. Wygodnym rozwiązaniem mogą być składane miski silikonowe, które po złożeniu zajmują mało miejsca i można wrzucić je do torebki. Pamiętaj aby zabrać ze sobą zarówno wodę, zapas karmy na czas wyjazdu oraz przysmaczki. Nie może zabraknąć ulubionej zabawki, kocyka, czy też legowiska.
Zaleca się postoje co 2-3 godziny, aby nasz zwierzak mógł rozprostować łapki i załatwić swoje potrzeby.
Pamiętaj też, że pies musi być przewożony w taki sposób, by podczas nagłego hamowania nie został wyrzucony do przodu. Najlepiej, aby jechał w specjalnym transporterze, klatce lub szelkach przypinanych do pasów bezpieczeństwa.
Nigdy nie zostawiaj psa w samochodzie, nawet na krótką chwilę. Jest to bardzo niebezpieczne zwłaszcza w upalne i chłodne dni.
A po podróży
Kiedy bezpiecznie dotrzecie już do Przystani Narie, pupile po długiej podróży zastaną wystarczająco dużą przestrzeń, by móc porządnie rozprostować łapy i swobodnie się wybiegać. Wasze psiaki mogą także zaznać wodnej kąpieli w jeziorze, która po kilku godzinach nudy w samochodzie może okazać się zbawienna. Na koniec tego wyczerpującego dnia zapraszamy zarówno Was, jak i pieski do naszej restauracji na pyszny posiłek.