Kretowiny - domek z łódką

domek z łódką

Domek z łódką w Kretowinach

Jak uciec od problemów dnia codziennego a jednocześnie połączyć odpoczynek z pasją? Zarezerwować domek, spakować sprzęt wędkarski i w drogę do Przystani Narie. Tu czeka na Was domek przystosowany do wakacji z wędką, wyposażona kuchnia z lodówką i przede wszystkim wiosłowa łódka, którą wynajmiesz za dodatkową niewielką opłatą.

Zarzuć wędkę i do dzieła! W jeziorze Narie czekają na Ciebie  płoć, leszcz, szczupak, okoń, lin, wzdręga, węgorz oraz sielawa. Szczęściarzom być może uda się spotkać sandacza, miętusa pospolitego czy suma pospolitego.  

Oto sprawdzone rady naszych stałych bywalców:

  • Liczne zatoki to doskonałe miejsca na liny. Zdecydowanie bardziej należy ich szukać przy brzegu niż wokół wysp.
  • W czerwcu leszcze pływają blisko brzegów na głębokości 2-3 metrów.
  • Ładne okazy sandacza możemy złowić w Zatoce Ponarskiej.
  • Płoć jest gatunkiem najliczniejszym ale największe okazy znajdziemy daleko od brzegu na dużej głębokości 8-10 metrów.
  • Sprawdzone przynęty to ciasto, pęczak i duże robaki barwione na żółto.
  • W trzcinach usytuowanych wokół wysp znajdziemy wzdręgi, które łapiemy na żółte ciasto o zapachu wanilii.

Gdzie najlepiej wybrać się naszą łódką?

W sezonie letnim polecamy wypady łodzią na wschodnią stronę jeziora. Jesienią aktywna na część środkową, a późną wiosną na część zachodnią. 

A może swoją pasją zarazisz następne pokolenie? Atmosfera podczas rodzinnego wędkowania jest szczególna i nie da się jej niczym zastąpić.

Jezioro Narie jest jednym z najpiękniejszych, najczystszych polskich jezior objętych strefą ciszy. Urozmaicenie dna jeziora z głębokimi rynnami (ponad 40 m) i pagórkami sprzyja wędkowaniu. 

Wokół jeziora Narie i na nim obowiązuje strefa ciszy, co oznacza, że nie wolno tam pływać używając silników spalinowych. Gospodarzem jeziora jest zakład rybacki w Bogaczewie. Zezwolenia wędkarskie na połów można otrzymać zdalnie po dokonaniu wpłaty na konto Zakładu Rybackiego. Wystarczy zapisać na telefonie potwierdzenie wpłaty i mieć je przy sobie w razie kontroli rybackiej.

Zakład rybacki w Bogaczewie
Bogaczewo 102, 14-300 Morąg,
tel. 89 757 40 31

https://www.zrbogaczewo.com/oplaty

lub bezpośrednio w

Sklep rybny w Morągu, ul. 3 Maja 2 tel. 89 757 41 83